آباژور و دکوراسیون منزل

آباژور کریستال

آباژور ، کالایی زینتی ، کوچک ولی موثر در فضای تزیینی منزل شما، موثر در نورپردازی های ملایم ، درمورد کاربردهای آباژور باید گفت: هر فضایی برای اینکه زیباتر شود، نیازمند آن است که توسط پارامترهایی جلوه بیشتری پبدا کند، در این میان نورها نقش مهمّی را ایفا می کنند. اگرچه این نورها نسبت به نور عمومی و طبیعی موجود در فضا (مانند نور خورشید، لامپ و …) قدرتی کمتر دارند، اما به جرات می توان گفت می تواند در حال و هوای آن محیط تاثیرگذارتر باشد. اگر بخواهیم این مثال را به فضای خانه تعمیم دهیم باید بگوییم یکی از  این نورها، همان نورهایی هستند که توسط آباژورها ( رومیزی و یا زمینی ) تامین می شوند.

 

آباژور کریستال

امروزه دیگر این آباژورها هستند که جایگزین چراغ های فیتیله ای و گرد سوز و یا فانوس های قدیمی شده اند؛ با این تفاوت که در گذشته، از این منابع نوردهی، هم به عنوان نور عمومی و هم به عنوان نورهای جهت دار و کاربردی استفاده می شد، اما امروزه و با وجود نعمت بزرگی چون برق، آباژورها کمتر بعنوان نور عمومی مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر بعنوان نورهایی با خاصیت کاربرد دکوراتیو و مکمّل نورهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرند.

به زبان ساده تر باید گفت، آباژورها ، مخصوصا آباژورهای رومیزی با خطوط نور عمودی خود در میان انبوهی از خطوط نور افقی و فضای مبلمان موجود در فضای منزل شما، ابزاری دکوراتیو محسوب می شوند. این آباژورها فضای سطح میز را نیز برای چیدمانی فوق العاده آماده می سازند. برای این منظور، سعی کنید چیدمان سطح میز از نظر سبک، رنگ یا جنس با آباژور هماهنگی داشته باشد تا فضایی مرتبط و جذاب پدید آورد.

قرار گرفتن آباژورها روی میزهایی که در دو طرف مبلمان و در فضای منزل قرار دارند، می توانند ضمن فراهم آوردن مکانی مناسب برای مطالعه شما به تقویت اصل تعادل نور در فضای زندگی نیز کمک کند.

آباژور کریستال

یکی دیگر از ویژگی های کاربردی آباژور در دکوراسیون منزل این است که همواره انعکاس نور در صفحه تلویزیون، مزاحم مشاهده تصویر آن است و  همچنین، تاریکی مطلق با ایجاد تضاد بالای نوری، همواره چشم را آزار می دهد. بنابراین، قرار دادن آباژوری کوچک در کنار تلویزیون ،با نوری ضعیف می تواند فضا را برای دیدن تلویزیون، مناسب کند.

شمعدان , شمعدان آنتیک , شمعدان برنز , شمعدان کریستال , شمعدان کرستال , شمعدان چوبی , شمعدان تزئینی , شمعدان لوکس , شمعدان مدرن , شمعدان پیوتر , شمعدان رنگی , شمعدان شامپاین ,شمعدان شامپاینی , شمعدان شیک , شمعدان رومیزی , شمعدان طلایی , شمدان لاله , شمعدان دوپوست , لاله تراش , کشکول , کشکول شمعدان , شمعدان لاله کریستال , شمعدان کنارسالنی , بوفه کف , بوفه , بوفه منبت , بوفه چوبی , بوفه برنز , کنسول , آینه کنسول , آینه شمعدان , دکوری , دایا پرتو , جهیزیه نوعروس , جهیزیه , جهیزبه شیک , جهزیه خاص , جهیزیه عروس  , منزل عروس, منزل نوعروس , مدرن منزل شیک , هدیه , آینه و شمعدان